Nieruchomości remedium na inflację

administrator 15 września 2022

Nieruchomości były, są i będą najlepszą inwestycją w czasach wysokiej inflacji. Warunki są trzy: muszą być dobre jakościowo,  korzystnie i bezpiecznie kupione oraz znajdować się w najlepszych lokalizacjach. Tak się składa, że mamy klika ciekawych ofert, spełniających te kryteria 😉

W jaki typ nieruchomości polecamy inwestować?

  • grunty – ziemi ma tę zaletę, że nikt nigdy więcej jej nie… wyprodukuje. Oczywiście nie każda działka jest dobrą inwestycją. Polecamy działki położone w niewielkiej odległości od miasta, działki w mieście oraz działki „z klimatem” (blisko lasu, blisko rzeki, z pięknym widokiem).
  • lokale usługowe – tu najważniejszym czynnikiem zawsze jest lokalizacja. Bardzo dobrą inwestycją mogą się okazać lokale położone przy nowych osiedlach mieszkaniowych, gdzie będą stanowić zaplecze handlowe dla mieszkańców.
  • mieszkania – polecamy inwestycje w mieszkania w nowym budownictwie. Ma to wpływ na niewątpliwie o wiele niższe koszty eksploatacji w przyszłości. Oczywiście tu także lokalizacja ma znaczenie – zawsze powinniśmy być w stanie dojść z nowego osiedla na piechotę do centrum miasta czy też stacji PKP. Nie bez znaczenia jest także zabudowa – warto aby sąsiednie budynki także stanowiły nową zabudowę, wszak dobre sąsiedztwo czy też widok na ładny budynek zawsze jest kluczowe.