Kolejny rekord na polskim rynku nieruchomości

administrator 7 maja 2024

Wygląda na to, że mamy kolejny rekord na polskim rynku nieruchomości. Jak podaje Business Insider rekordowa transakcja miała miejsce w Gdańsku i dotyczyła apartamentu w inwestycji Deo Plaza nad Motławą (ul. Chmielna). Według nadzorującej sprzedaż nieruchomości agencji była to rekordowa transakcja na rynku trójmiejskim, a prawdopodobnie również na rynku krajowym.

Sprzedany penthouse zajmuje VI i VII piętro, ma 435 m.kw. powierzchni, a dotrzeć do niego można prywatną windą. Apartament wystawiony był za kwotę 24,8 mln. zł i został sprzedany bez ogłaszania na ogólnopolskich portalach nieruchomościowych – oferta przekazana była jedynie wybranym Klientom. Oczywiście oprócz tego, że musieli zdawać sobie sprawę z realnej wartości lokalu (oraz potencjału wzrostu), musieli mieć także …. ośmiocyfrową kwotę na koncie.

Przypominamy, że do tej pory rekordową transakcją na polskim rynku była sprzedaż warszawskiego apartamentu o powierzchni 480 m.kw., zlokalizowanego w inwestycji Złota 44, za kwotę prawie 23 mln. zł.